Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- mama wspaniałej dwójki, nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :

ośmiorniczki dla wcześniaków

wtorek, 16 maja 2017

    Pamiętacie jeszcze o akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków"? Dawno nie robiłam ośmiorniczek, a to przez to, że bardzo zaostrzyły się wymogi, co do włóczek bawełnianych, które są dość drogie. Poza tym nie mogłabym już naszywać takich ładnych oczu- trzeba je wyszyć tylko za pomocą kropki, czy kreseczki. Mam taka swoją niepisaną zasadę, że nie robię czegoś, co samej mi się nie podoba. Nie stwarza mi to satysfakcji... Niemniej jednak nie wykluczam, że latem podczas urlopu wykonam kilka dla tych bezbronnych maluszków.
    Tymczasem chciałam pokazać jakie ośmiorniczki wykonałam już dawno temu dla pewnych dwóch dziewczynek. Kiedy je robiłam jedna z nich jeszcze była w brzuchu u mamy. Ośmiorniczki są również z wysokogatunkowej włóczki bawełnianej, ale robione z podwójnej nici, dlatego nazwałam je XXL. Obie dziewczynki wcześniakami nie są, dlatego dostały większych przyjaciół.

    Mała Ewcia pokochała swoją ośmiorniczkę już od pierwszych dni swojego życia :)

    Malutka rośnie jak na drożdżach, a ośmiorniczka nadal jej towarzyszy i uspokaja. Mama mówi, że dzięki niej dziewczynka przesypia prawie całą noc.

    Uwielbiam robić rzeczy dla dzieci, zwłaszcza wtedy, kiedy wiedzę takie widoki. Bardzo się cieszę, że ta maskotka sprawia tej ślicznotce tyle radości. Mam nadzieję, że nadejdzie w końcu taki czas i będę mogła robić również dla mojej pociechy :)

    Pozdrawiam serdecznie :*

poniedziałek, 05 września 2016

    Minęły już dwa miesiące odkąd biorę udział w akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków". Robię je w tak zwanym międzyczasie, ale przyznam szczerze, że bardzo wciągają :)
    Niedawno zasady akcji nieco uległy zmianie przez polskie dość zawiłe prawo i papierologię. Konieczne było założenie fundacji, a wszyscy robiący muszą być klasycznymi wolontariuszami. Ponadto ośmiorniczki muszą posiadać atest, a żeby ten uzyskać, mogą być robione tylko z bawełny najwyższej jakości. Ów "jakość" posiadają tylko włóczki Luxor, Cotton True Sport, Cottonwood z Fibra Natura, a także Himalaya Denim oraz Safran, Muskat, Loves You 6 z Drops'a i tylko z nich można robić maskotki w ramach akcji. Cóż, trochę to utrudniło prace, gdyż niemożliwe są już na przykład zbiórki włóczek w różnych miejscach. Chciałam taką przeprowadzić w przedszkolu, w którym pracuję, ale ciężko wymagać, żeby osoba chcąca pomóc, zamawiała jeden, czy dwa motki odpowiedniej bawełny przez internet, bo w sklepach stacjonarnych są ciężko dostępne. Musimy wymyślić coś innego :) Tak, czy owak zapotrzebowanie na ośmiorniczki jest i mimo przeciwności chęci wcale nie są mniejsze. Tym bardziej, że szpital w Lesznie, który dotąd nie chciał brać udziału w akcji, powoli się przekonuje :)
    Moja kolejna partia trzynastu ośmiorniczek powędrowała w świat, by nieść pomoc i miłość. Tym razem mają wyszyte oczka, ponieważ czas gonił, żeby zdążyć wykorzystać inne bawełniane włóczki, które jeszcze miałam w zasobach, zanim atest zacznie obowiązywać :)

     W zeszły czwartek 1 września odbyło się spotkanie osób szydełkujących i pozytywnie zakręconych z mojego regionu, które przystąpiły do akcji. Spędziłyśmy trzy godziny w przemiłym towarzystwie przy kawie i lodach z szydełkami i drutami w rękach. Miałyśmy okazję się poznać, porozmawiać, a także pochwalić swoimi pracami. Już nie mogę doczekać się kolejnych spotkań :)

    Całe stado ośmiornic, które zostały przekazane na spotkanie, w tym moja wspaniała trzynastka.

    ... i moje zręczne ręce ;p


   

    :*

poniedziałek, 18 lipca 2016

    Cały czas biorę udział w akcji "Ośmiornice dla wcześniaków", o której więcej możecie dowiedzieć się u mnie, bądź na facebook'owej grupie o tej samej nazwie. W skrócie przypomnę, że chodzi o wykonywanie szydełkowych ośmiorniczek wg określonego wzoru z włóczki bawełnianej. Są one przeznaczone dla wcześniaków, aby pomagać im już od pierwszych chwil.
    Osobiście w wolnych chwilach pomiędzy innymi projektami, dziergam te małe maskoteczki, które i mnie urzekają :) Oczywiście robię to bezinteresownie, niemniej jednak mam cichą nadzieję, że to dobro, które przekazuję, wróci do mnie w pewnej bardzo ważnej dla mnie postaci.
    Ostatnio powstała kolejna armia siedmiu ośmiorniczek. Poprzednio prezentowane są już w szpitalu Poznań Juraszów, a obecne również niedługo trafią do wcześniaków.

    Ośmiorniczki powstały z moich zasobów bawełny oraz z motków podarowanych przez Karolinkę z Liloppi.
    Pozdrawiam serdecznie :*

piątek, 24 czerwca 2016

    W Ustce było bajecznie, pogoda rewelacyjna i ta cudowna atmosfera, która panuje w takich kurortach... żal było wracać, ale cóż poradzić- mus to mus!
    Oczywiście nawet na wyjeździe nie próżnowałam :) Dokończyłam ośmiornice, które otrzymały oczka i uśmiechy. W ten sposób powstała pierwsza siódemka wspaniałych towarzyszy tych trudnych, pierwszych dni, a nawet tygodni. Rzecz jasna nie są to ostatnie maskoteczki, jakie wykonałam w ramach tej akcji. Wszystkie będę systematycznie pokazywać :)

    I jak?
    Mam jeszcze kilka zaległych prac do pokazania. Muszę nadrobić zaległości :)

    Pozdrawiam upalnie :)

wtorek, 07 czerwca 2016

    Ostatnio pisałam Wam o akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków", w którą się zaangażowałam. Oprócz robienia ośmiorniczek, miałam dzisiaj okazję propagować to przedsięwzięcie w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.
    Wspólnie z Eweliną, Karoliną i Anią, które prężnie działają, opowiedziałyśmy uczniom o idei, możliwościach pomocy. Ku mojemu zdziwieniu większość z nich była zainteresowana i z uwagą wysłuchali naszych wypowiedzi (nawet chłopcy). Dla wszystkich chętnych zorganizujemy warsztaty praktyczne, na których będziemy uczyć, w jaki sposób wykonywać ośmiorniczki. Osoby, które z jakiś względów nie chcą ich robić, będą mogły pomóc w innej formie, a mianowicie zakupując motek bawełny.
    W planach wrześniowych mamy również zorganizowanie kiermaszu w szkole, na którym walutą obowiązującą będą motki bawełny, a także chcemy odwiedzić inne szkoły w okolicy :)

    To był świetnie spędzony czas!!!

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl