Cześć! Jestem Dagmara- nauczycielka, oligofrenopedagog, żona, robótko i zakupoholiczka... Podstaw szydełkowania nauczyła mnie babcia w dzieciństwie, ale dopiero kilkanaście lat później zaczęłam pracować na schematach. Na blogu prezentuję swoje prace, ale nie tylko szydełkowe. Od jakiegoś czasu również szyję, a także lubię eksperymentować z innymi technikami. Zapraszam!
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

zBLOGowani.pl

większe projekty

środa, 26 listopada 2014

    Przez ostatnie trzy tygodnie pracowałam nad obrusikiem. Finalnie ma wymiary 78x78 cm. Wzór nie jest skomplikowany, ale z racji dużych rozmiarów i dość monotonnej pracy trochę to trwało. Samo upinanie po krochmaleniu zajęło mi ponad dwie godziny ;p Obrusik został zrobiony na specjalne zamówienie Iwonki, z którą zaplanowałyśmy wymiankę. Jeszcze suszę bombeczkę, ozdobię ją i wymiana będzie mogła dojść do skutku :)
    Tak wyglądała upięta:

    A tak prezentuję się w pełnej krasie:


    Do wykonania tego obrusika wykorzystałam schemat, który można dowolnie powiększać i pomniejszać :) Chętnie się podzielę :)

    Pozdrawiam serdecznie :*

sobota, 15 listopada 2014

    Pół roku temu wprowadzając się do nowego mieszkania, wpadłam na pomysł wykonania szydełkowej kotary, która oddzieli przedpokój od kuchni :) W głowie miałam obraz spotykanych dawniej koralikowych kotar. Pomysł na coś szydełkowego znalazłam w jakieś gazetce o szydełkowaniu (bodajże Szydełkowanie dla domu). Jednak zmodyfikowałam trochę te paseczki, żeby bardziej pasowały do mojego projektu i tak po miesiącu pracy powstało takie coś:

    Kotarę wykonywałam z bawełnianej włóczki Camilla, dodatkowo wykorzystując plastikowe kółka do obrabiania firmy Prym :) Oczywiście kolory, grubość i ilość paseczków, a także częstotliwość wrabiania kółek jest dowolna i zależy tylko od Waszej wyobraźni :)