Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- mama wspaniałej dwójki, nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :

większe projekty

środa, 26 listopada 2014

    Przez ostatnie trzy tygodnie pracowałam nad obrusikiem. Finalnie ma wymiary 78x78 cm. Wzór nie jest skomplikowany, ale z racji dużych rozmiarów i dość monotonnej pracy trochę to trwało. Samo upinanie po krochmaleniu zajęło mi ponad dwie godziny ;p Obrusik został zrobiony na specjalne zamówienie Iwonki, z którą zaplanowałyśmy wymiankę. Jeszcze suszę bombeczkę, ozdobię ją i wymiana będzie mogła dojść do skutku :)
    Tak wyglądała upięta:

    A tak prezentuję się w pełnej krasie:


    Do wykonania tego obrusika wykorzystałam schemat, który można dowolnie powiększać i pomniejszać :) Chętnie się podzielę :)

    Pozdrawiam serdecznie :*

sobota, 15 listopada 2014

    Pół roku temu wprowadzając się do nowego mieszkania, wpadłam na pomysł wykonania szydełkowej kotary, która oddzieli przedpokój od kuchni :) W głowie miałam obraz spotykanych dawniej koralikowych kotar. Pomysł na coś szydełkowego znalazłam w jakieś gazetce o szydełkowaniu (bodajże Szydełkowanie dla domu). Jednak zmodyfikowałam trochę te paseczki, żeby bardziej pasowały do mojego projektu i tak po miesiącu pracy powstało takie coś:

    Kotarę wykonywałam z bawełnianej włóczki Camilla, dodatkowo wykorzystując plastikowe kółka do obrabiania firmy Prym :) Oczywiście kolory, grubość i ilość paseczków, a także częstotliwość wrabiania kółek jest dowolna i zależy tylko od Waszej wyobraźni :)

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl