Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
czwartek, 31 stycznia 2019

    Nastał wyjątkowy dzień prezentacji mojej kolejnej zaprojektowanej chusty. Pomysł narodził się dawno, później było robienie, liczenie, prucie, rysowanie i znowu robienie.
    Powstała z dwóch różnych motków Yarn Art Flowers szydełkiem 3,5 mm i ma ok. 2 m szerokości. Drugiego nie zużyłam w całości. Sama włóczka jest bardzo przyjemna. Grubsza od Liloppi Swing i bardziej mięsista, przez co chusta jest bardziej sztywna i mniej zwiewna, ale nie można wszystkich chust mieć takich samych ;p
    Prace zakończyłam już w ubiegłym tygodniu, ale czekając na ładną aurę za oknem w celu zrobienia zdjęć, cierpliwie leżała. Pogody takiej, jak chciałam się nie doczekałam, więc sesja odbyła się w domu.
    Wzór inny od poprzednich, nieco trudniejszy i strukturalny. Obecnie jest w fazie opracowywania. Jak tylko skończę, na pewno o tym fakcie poinformuję :)

 

    Jak wrażenia? :)

    Pozdrawiam serdecznie :*

czwartek, 24 stycznia 2019

    Obecnie w mojej pracowni sezon na etui w pełni :) Dziś pokażę trzy, które powstały w ciągu ostatnich kilku dni.
    Pierwsze w leśne zwierzątka, to nowy dom dla szydełek.

 

    Drugie w wiosennym wydaniu na szydełka, druty stałe, wymienne i z miejscem na drobiazgi... czyli wszystko w jednym miejscu :)

 

    Trzecie z motywem haftu kaszubskiego na druty skarpetkowe i szydełka.

    Pozdrawiam ciepło :*

wtorek, 08 stycznia 2019

    W ostatnim czasie w mojej pracowni powstały trzy etui. Każde robione wg indywidualnych wytycznych. Uwielbiam te kolorowe zestawienia :)
   Dwa pierwsze w lamy, tudzież alpaki (must have minionego sezonu ;p).

    Drugie z pszczółkami. Kiedyś szyłam wersję z żółtym, a teraz pora na różowy :)

    Serdecznie pozdrawiam :)

| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl