Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
poniedziałek, 08 grudnia 2014

    Dostałam kilka pytań odnośnie rękawiczek z jednym palcem. Ciężko tu narysować schemat, czy napisać opis. Robiłam, odwzorowując kształt własnej ręki i na bieżąco dostosowywałam rękawiczkę do modelu. Mimo to stworzyłam opis, jeśli coś będzie niejasne, to proszę pytać. Jednak zaznaczam, że trzeba na niego patrzeć krytycznie i cały czas brać pod uwagę dłoń, na która ma być rękawiczka. Ja mam dość małą rękę, więc jeżeli będzie potrzeba wykonania większej rękawiczki, to należy troszkę powiększyć w odpowiednich miejscach :)

    Miłego szydełkowania :)

    Czasami lubię zrobić coś bez schematu :) Właśnie w taki sposób powstały dwa świeczniczki na bazie najzwyklejszych szklaneczek. Po prostu zrobiłam im ubranka i dzięki temu dają bardzo fajny efekt po zapaleniu podgrzewaczy. W wykonaniu banalne, poradzi sobie z tym nawet niedoświadczona szydełkomaniaczka :) Można kombinować według własnego pomysłu. Podstawka to szydełkowe koło o odpowiedniej średnicy, a góra jest już zupełnie dowolna.

    Niby nic wielkiego, a cieszy oko. Polecam tym wszystkim, którzy lubią szybko zobaczyć efekt swojej pracy :)

niedziela, 07 grudnia 2014

    Oprócz ozdób robionych w tym roku, mam też troszkę z poprzedniego. Mimo, że rok temu jeszcze nie miałam własnego mieszkania i choinki, to poczyniłam pewne przygotowania.
    Tym razem chciałam Wam pokazać dwie choineczki- zawieszki w większym formacie (na okno, lustro, czy inne miejsce ;p). Tą od lewej robiłam bez schematu, czystym filetem- nie jest to nic skomplikowanego. Natomiast ta druga powstała wg schematu. Ujęła mnie prostotą i takim ciut innym kształtem, bardziej pociągłym.
   

Zapraszam do oglądania, czytania i komentowania. Chętnie obejrzę i poczytam Wasze blogi, zastawiajcie więc ślad po sobie :)
    Pozdrawiam serdecznie :)

sobota, 06 grudnia 2014

    A ja zamiast sprzątać albo robić wieniec, znowu buszuje w sieci... Dzisiaj krótko i zmykam do swoich obowiązków. Chciałam Wam pokazać moje płaskie anioły, bardzo proste w wykonaniu, a jakże śliczne :) Może jeszcze któraś zdąży zrobić taki mały upominek sobie albo najbliższym.

     Już się nie mogę doczekać dnia, w którym będę ubierać moją choinkę :)

    A Wy?
    Pozdrawiam wszystkich :)

piątek, 05 grudnia 2014

    Jak ja się bardzo cieszę, że jutro sobota... Mam co prawda trochę roboty w domu- pranie, sprzątanie i takie tam, ale mam nadzieję, że choć trochę podgonie mój wianek świąteczny. Szczerze to jestem przerażona, bo muszę go dokończyć to raz, poza tym mam do zrobienia czubek na choinkę i chustę na prezent gwiazdkowy dla mamy. Dobrze by było jakbym dała radę jeszcze zrobić jakieś trzy drobiażdżki świąteczne dla babć i mamy (jedna babcia się już upominała, że chce coś świątecznego do zawieszenia na okno zamiast sowy), ale czarno to widzę. Raczej będę musiała dać coś swojego, bo niestety czas jest ograniczony :(
    Dzisiaj chciałam Wam pokazać moją biedronkową serwetkę. Była to chyba moja pierwsza taka udziwniona. Wybrałam ją, bo urzekła mnie swoją prostotą, a jednocześnie oryginalnością. Pokazuję ją żeby rozweselić siebie i Was w te chłodne dni :)

    :*:*:*

| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

zBLOGowani.pl