Cześć! Jestem Dagmara- nauczycielka, oligofrenopedagog, żona, robótko i zakupoholiczka... Podstaw szydełkowania nauczyła mnie babcia w dzieciństwie, ale dopiero kilkanaście lat później zaczęłam pracować na schematach. Na blogu prezentuję swoje prace, ale nie tylko szydełkowe. Od jakiegoś czasu również szyję, a także lubię eksperymentować z innymi technikami. Zapraszam!
| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

zBLOGowani.pl
środa, 03 września 2014

    Pewnego dnia dostrzegłam w jednej kwiaciarni szydełkową sowę, która spodobała mi się do tego stopnia, że musiałam mieć taką samą. Zakup nie wchodził w grę, bo przecież sama umiałam robić na szydełku. Mój wtedy jeszcze nie mąż stwierdził, że to żaden problem- wystarczy zapytać Pani w kwiaciarni. No niby tak, ale było mi jakoś niezręcznie. Najpierw postanowiłam przeszukać zasoby internetowe, a dopiero w przypadku niepowodzenia udać się ponownie do kwiaciarni z prośbą. Jak postanowiłam, tak zrobiłam... Po przyjściu do domu zasiadłam do komputera i po pewnym czasie znalazłam :)
    Najpierw zrobiłam prototyp dla siebie:


    Mama gdy ujrzała moją sówkę, zapragnęła również takiej ozdoby. Nawet wskazała miejsce, w której będzie ona wisieć. Wybrała sobie kolor i tak powstała następna:

    Później babcia zamówiła ;p

    A teraz w niedalekiej przyszłości będę robiła następną dla cioci :)

wtorek, 02 września 2014

    Przez cały okres mojej pracy twórczej nazbierało się trochę prac, a cały czas powstają następne, dlatego minie trochę czasu zanim je przedstawię. Teraz nie wiem od czego zacząć ;p Pokażę Wam moje pierwsze dwie serwetki, od których rozpoczęłam szydełkowanie po latach. Pierwsza z nich zrobiona techniką siatkową, której przedtem w ogóle nie znałam. Było to dokładnie przed Sylwestrem jeszcze w 2012 roku :)

Mniej więcej w tym samym czasie zrobiłam inną serwetką wg schematu z gazetki :) Byłam niezwykle dumna, że udało mi się samodzielnie go rozszyfrować.

    Od tej pory powstało mnóstwo innych prac, które będę prezentować na łamach niniejszego bloga :)

    Mam na imię Dagmara i aktywnie szydełkuję od około 2 lat, jednak umiejętność tą posiadłam już znacznie wcześniej. Samych podstaw nauczyła mnie babcia, której za to serdecznie dziękuję, bo dzięki temu dowiedziałam się co z czym i jak ;p Obecnie uczeń przerósł mistrza i wnuczka lepiej szydełkuje od babci :)
    Oprócz tego jestem nauczycielką w przedszkolu, stąd też często wykonuje różnego rodzaju ozdoby z papieru, których zdjęcia również postaram się tutaj zaprezentować.
    Ale to jeszcze nie wszystko...
    Jakiś czas temu dorobiłam się maszyny do szycia. W końcu zrealizowałam marzenie, które dojrzewało we mnie przez bardzo długi czas. Oczywiście nie mam zamiaru być zawodową krawcową, ale samo szycie małych drobiazgów sprawia olbrzymią radość.
    Swoje prace prezentuję na Facebooku, ale stwierdziłam, że to trochę za mało, bo same zdjęcia prac nie oddają ich charakteru, jeśli nie są opatrzone jakimkolwiek komentarzem i opisem ze strony autora :) Będę się starać w miarę systematycznie dodawać wpisy i dzielić się wszystkim z Wami- czytelnikami i obserwatorami :)

09:08, daga313
Link Komentarze (2) »
1 ... 51