Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
piątek, 12 grudnia 2014

    Nareszcie mój wieniec po ponad tygodniu pracy został ukończony. Nie wygląda na bardzo czasochłonny, ale jest :) Wieniec powstał na bazie styropianowego krążka, który początkowo owinęłam zieloną wstążką, żeby biały kolor nie przebijał. Następnie wykonywałam szydełkowe koronki, takie jak na choinkę, którą prezentowałam jakiś czas temu. Przyczepiałam je za pomocą szpilek. Dzisiaj uszyłam kokardę usztywnioną drutem, żeby się układała tak jak chcę i ozdobiłam wieniec poinsecją, szyszkami i brokatowymi listkami. Może w przyszłym roku wykonam coś podobnego z szydełkową gwiazdą betlejemską, ale już teraz nie miała czasu. Tak zaplanowałam i tak zrobiłam. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. Boję się tylko, że ktoś mi go zabierze z drzwi i sobie przywłaszczy ;/

    I jak Wam się podoba?

czwartek, 11 grudnia 2014

    Dzisiaj znalazłam swoją filcową torebkę, którą robiłam już bardzo dawno temu (jakieś ponad 2 lata ;p), kiedy jeszcze nie szydełkowałam tak na poważnie ;p co nie znaczy, że nie umiałam ;p Jakoś ostatnio jej nie nosiłam, ale doszłam do wniosku, ze teraz idealnie będzie się komponować z moim płaszczykiem. Wykonana jest z grubego filcu torebkowego, ręcznie szyta i ozdobiona frywolitkowymi aplikacjami :)

    Ja nadal pracuję nad wieńcem, ale zbliżam się powoli do końca. Dzisiaj też zaczęłam inną pracę- prezent dla mamy, ale o tym innym razem :)

    Pozdrawiam :)

środa, 10 grudnia 2014

  Tak jak sobie obiecałam, zawzięłam się przez weekend i podgoniłam trochę zaległości robótkowe. W niedzielę skończyłam elementy na czubek choinkowy, a w poniedziałek zaczęłam usztywnianie :) Proces ten trwał dwa dni, aż w końcu dzisiaj po powrocie do domu zdjęłam wszystkie elementy ze styropianu i złączyłam je w całość. Tak oto powstał mój długo wyczekiwany czubek :)

    

    Najprawdopodobniej w niedzielę ubiorę choinkę, bo chce się nią nacieszyć :) Tymczasem, gdyby któraś z Was nie miała jeszcze czubeczka, to służę schematem.

    Teraz kończę wieniec świąteczny :)

    Pozdrawiam wszystkich.

poniedziałek, 08 grudnia 2014

    Dostałam kilka pytań odnośnie rękawiczek z jednym palcem. Ciężko tu narysować schemat, czy napisać opis. Robiłam, odwzorowując kształt własnej ręki i na bieżąco dostosowywałam rękawiczkę do modelu. Mimo to stworzyłam opis, jeśli coś będzie niejasne, to proszę pytać. Jednak zaznaczam, że trzeba na niego patrzeć krytycznie i cały czas brać pod uwagę dłoń, na która ma być rękawiczka. Ja mam dość małą rękę, więc jeżeli będzie potrzeba wykonania większej rękawiczki, to należy troszkę powiększyć w odpowiednich miejscach :)

    Miłego szydełkowania :)

    Czasami lubię zrobić coś bez schematu :) Właśnie w taki sposób powstały dwa świeczniczki na bazie najzwyklejszych szklaneczek. Po prostu zrobiłam im ubranka i dzięki temu dają bardzo fajny efekt po zapaleniu podgrzewaczy. W wykonaniu banalne, poradzi sobie z tym nawet niedoświadczona szydełkomaniaczka :) Można kombinować według własnego pomysłu. Podstawka to szydełkowe koło o odpowiedniej średnicy, a góra jest już zupełnie dowolna.

    Niby nic wielkiego, a cieszy oko. Polecam tym wszystkim, którzy lubią szybko zobaczyć efekt swojej pracy :)

| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

zBLOGowani.pl