Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
piątek, 18 maja 2018

    Dzisiaj pokażę Wam moją "nadprogramową" chustę. Nie była w planach, a jednak powstała w trybie pilnym :) Jednocześnie jest to chusta z obecnego wyzwania na naszej grupie "Chusty i szale razem dziergane" na Facebook'u.
    Wzór bardzo przyjemny w pracy. Wyjątkowo nie wymaga ciągłego liczenia i sprawdzania, więc tym bardziej polecam. Tym razem wybrałam włóczkę Liloppi Swing w kolorze skomponowanym według własnego pomysłu, który wyszedł tak cudownie, że niebawem będzie w sklepie pod nazwą "Rain" :) Zużyłam nieco ponad 1400 m i otrzymałam chustę o szerokości 180 cm.

    Niebawem chusta trafi do nowej właścicielki... a jak Wam się podoba?

czwartek, 17 maja 2018

    Kolejne dziewiarki zostaną wyposażone w etui i w ich akcesoriach zapanuje porządek. Każda wybrała takie kolory, jakie lubi najbardziej, dlatego są niezwykle osobiste. Każde inne, każde piękne...
    Uszycie jednego zajmuje mi ok. 8-9 h. Wydaje się, że to nic takiego, ale te wszystkie małe przegródeczki, kieszonki są dość czasochłonne. Niemniej jednak zawsze efekt końcowy wynagradza mi poświęcone godziny.
    Pierwsze etui, które dzisiaj pokażę powstało zarówno na wymienne druty krótkie i długie, szydełka oraz druty skarpetkowe :)

    Kolejne to nowy dom dla drutów na żyłce oraz drutów skarpetkowych :)

    Ostatnie etui na dziś- najbardziej energetyczne, przeznaczone jest na druty na żyłce oraz na cały komplet szydełek :)

 

    Jak Wam się podobają?
    Pozdrawiam serdecznie :)

sobota, 05 maja 2018

    Powstały kolejne etui, dwa już u zakręconych dziewiarek, a jedno czeka w pracowni na zdjęcia. Wiem, że się powtarzam, ale kocham je za ich oryginalność i różnorodność. Każdy dokładnie dopasowany do konkretnych potrzeb.
    Tym razem seria w zwierzątka: sarenki i pszczółki :)

    ... a w kolejce kilka następnych czeka na uszycie :)

    Pozdrawiam serdecznie :)

środa, 02 maja 2018

    Majówka w pełni... słońce przedziera się zza chmur. Mogłoby być trochę cieplej, ale nie ma co narzekać. Zawsze mogło być gorzej- zimno i deszczowo. Zawsze kiedy mam wolne dni od pracy zawodowej, planuje co to nie zrobię, a w konsekwencji niewiele z tego wychodzi. Udało mi się jednak skończyć chustę, nad którą pracowałam od kilku ostatnich tygodni.
    Powstał ogromny "Lost in Time" z dwóch motków Scheepjes Whirl w kolorze "Dark Grape Squish". Bardzo lubię tą włóczkę, zarówno podczas roboty, jak i w gotowym wyrobie. Chusta jest miękka, przyjemna w dotyku i bardzo ładnie, bez trudności się układa na szyi.

    Jak Wam się podoba? :)
    Pozdrawiam :*

wtorek, 01 maja 2018

    W miniony weekend miałam okazję uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu- "Drutozjazd, czyli sztrykowanie na poziomie". Nie da słowami opisać się tej fantastycznej atmosfery, wspaniałych ludzi... Kilka godzin minęło nie wiadomo kiedy.
    Spotkanie odbyło się w cudownym miejscu, a mianowicie w zabytkowej kopalni "Guido" w Zabrzu. Cudownie jest móc cały dzień oddać się przyjemności robienia na drutach, czy szydełkowania i nie mieć z tego tytułu żadnych wyrzutów sumienia.

    ... a tutaj z Basią- organizatorką całego wydarzenia :)

    Oprócz tego, że mogłyśmy bez ograniczeń robić na drutach, miałyśmy również okazję poprowadzić warsztaty entrelakowe. Uczyłyśmy tej ciekawej techniki. Każda uczestniczka mogła zacząć cudowną chustę.

    Sporo o "Drutozjeździe" było w telewizji:

       - https://teleexpress.tvp.pl/37005335/drutozjazd

    - http://katowice.tvp.pl/37004184/robotki-na-poziomie-czyli-sztrykowanie-w-kopalni 

    - https://www.facebook.com/TelewizjaImperium/videos/1332229436920500/UzpfSTE3NDc4NDIzNjQ2OTI2NjoxOTQxMjU4ODEyMDE3Njg/

    - https://tvimperium.pl/2018/04/30/drutozjazd-sztrykowanie-na-poziomie-w-kopalni-guido-video/

    Niesamowite przeżycia zamieniły się we wspaniałe wspomnienia. Jeśli będzie za rok podobne spotkanie, na pewno z Karoliną weźmiemy w nim udział :) Was również gorąco zachęcam.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 58
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl