Cześć! Jestem Dagmara- nauczycielka, oligofrenopedagog, żona, robótko i zakupoholiczka... Podstaw szydełkowania nauczyła mnie babcia w dzieciństwie, ale dopiero kilkanaście lat później zaczęłam pracować na schematach. Na blogu prezentuję swoje prace, ale nie tylko szydełkowe. Od jakiegoś czasu również szyję, a także lubię eksperymentować z innymi technikami. Zapraszam!
| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

zBLOGowani.pl
wtorek, 11 listopada 2014

    Tym razem przyszedł czas na dzwoneczki 3D. Robiłam je w tamtym roku i teraz również. Są w różnych kolorach i wzorach :) Wszystkie swoje prace przestrzenne usztywniam Ługą z dodatkiem wikolu :)


   Oczywiście schematów na dzwoneczki mam mnóstwo i nie sposób je wszystkie przerobić. Może i Wy kochane szydełkomaniaczki wybierzecie coś dla siebie w tych zbiorach :) Z pewnością w przyszłym roku dorobię coś jeszcze, korzystając z innych wzorów, bo w tym roku raczej na dzwonki już nie znajdę czasu :)


    Były już gwiazdeczki, choineczki, płaskie aniołki i dzwoneczki, a więc teraz przyszedł czas na... aniołki 3D. W ubiegłym roku zrobiłam dwa wg jednego schematu.

 

    Bardzo fajnie się je robiło. Wykorzystałam do tego taki schemat, znaleziony dawno temu w Internecie.
    W tym roku zrobiłam komplet sześciu aniołków na choinkę i jeden prototyp inny, z którego średnio jestem zadowolona.

 

  

    Dawno mnie tu nie było, bo sporo zamówień i wymianek... Wciąż tylko z szydełkiem w ręku. Nadal nie mam czasu, ale w ramach odskoczni zaprezentuję Wam moje bombeczki na tegoroczną choinkę :)

    W swoich zbiorach zgromadziłam sporo schematów na różne bombeczki, a że zawsze chętnie się wszystkim dzielę, to umieszczam plik do pobrania :)

czwartek, 04 września 2014

    Do Bożego Narodzenia jeszcze mnóstwo czasu, ale leci on tak szybko, że później moje plany na ustrojenie domu w własnoręcznie wykonane ozdoby, zostają tylko planami ;p Z tego powodu w tym roku postanowiłam zabrać się za to nieco szybciej i systematycznie robić bożonarodzeniowe ozdoby. Poza tym bliżej świąt dojdą jeszcze zamówienia, więc tym bardziej nie zdążyłabym nic zrobić dla siebie ;p
    Sporo osób pyta o schematy na ozdoby, które dotychczas zrobiłam. Zawsze chętnie się dzielę, dlatego postanowiłam zamieścić je tutaj żeby każdy miał do nich dostęp.
    Na razie zrobiłam różne gwiazdki:

  

   Zrobiłam także dzwoneczki, aniołki i choinki:


    Cały czas pracuję nad nowymi ozdobami, które będę systematycznie prezentować :)

środa, 03 września 2014

    Pewnego dnia dostrzegłam w jednej kwiaciarni szydełkową sowę, która spodobała mi się do tego stopnia, że musiałam mieć taką samą. Zakup nie wchodził w grę, bo przecież sama umiałam robić na szydełku. Mój wtedy jeszcze nie mąż stwierdził, że to żaden problem- wystarczy zapytać Pani w kwiaciarni. No niby tak, ale było mi jakoś niezręcznie. Najpierw postanowiłam przeszukać zasoby internetowe, a dopiero w przypadku niepowodzenia udać się ponownie do kwiaciarni z prośbą. Jak postanowiłam, tak zrobiłam... Po przyjściu do domu zasiadłam do komputera i po pewnym czasie znalazłam :)
    Najpierw zrobiłam prototyp dla siebie:


    Mama gdy ujrzała moją sówkę, zapragnęła również takiej ozdoby. Nawet wskazała miejsce, w której będzie ona wisieć. Wybrała sobie kolor i tak powstała następna:

    Później babcia zamówiła ;p

    A teraz w niedalekiej przyszłości będę robiła następną dla cioci :)