Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- mama wspaniałej dwójki, nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
poniedziałek, 25 lutego 2019

    Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Porządki po zimie trzeba zrobić nie tylko w domach czy ogrodach, ale i w akcesoriach do robótek :)
    Dwie kolejne robótkomaniaczki zapragnęły ułatwić sobie to zadanie i poukładać sobie swoje druty i szydełka w kolorowych etui.

    A Wy jakie macie patenty na przechowywanie swoich skarbów?

    Pozdrawiam :*

piątek, 15 lutego 2019

    Ostatnio u mnie same chusty i etui, dlatego dziś dla odmiany pokażę ponczo. Zgodnie z zamówieniem ma koło w środku i składa się z 4 kwadratów.
    Kiedy zaczynałam pracę nad nim, miałam przygotowany wzór, który jest dostępny w Internecie, ale niestety nie sprostał on moim oczekiwaniom. Kwadrat nie był płaski, a koło się wybrzuszało. Postanowiłam zatem stworzyć swój wzór, tak żeby każdy element był odpowiedni. Tak powstał wzór na ponczo "Traffic circle", który za jakiś czas zostanie ostatecznie opracowany.
    Na ponczo zużyłam 11 motków (50g) włóczki Silke Witico (mieszanka akrylu z wełną) świetnej gatunkowo.Okrycie jest miłe, ciepłe i bardzo wygodne. Planuję zrobić sobie podobne :)

 

    Jak wzór powstanie, dam oczywiście znać :) A tymczasem chciałam pochwalić się gotowym wzorem na chustę "Implexis" jest dostępny już na Ficori oraz na Raverly.
    Pozdrawiam :*

niedziela, 10 lutego 2019

    W mojej pracowni ostatnio powstały dwa kolejne etui z miętowymi wykończeniami.

    Pierwsze w alpaki na druty skarpetkowe od rozmiaru 2.0 mm aż do 15.0 mm. Sama w swoim zbiorze nie posiadam tak grubych drutów skarpetkowych, ale też chyba nie mam takiej potrzeby. Chociaż patrząc z drugiej strony, to kilkudziesięciu par drutów, czy szydełek też nie potrzebuję, a mam ;p

    Drugie uszyłam z nowej tkaniny bawełnianej ze złotymi błyszczącymi elementami w pandy. Materiał piękny, więc i gotowy wyrób wyszedł nietuzinkowy.Etui przeznaczone jest na druty wymienne oraz skarpetkowe :)

    Pozdrowienia :*

czwartek, 31 stycznia 2019

    Nastał wyjątkowy dzień prezentacji mojej kolejnej zaprojektowanej chusty. Pomysł narodził się dawno, później było robienie, liczenie, prucie, rysowanie i znowu robienie.
    Powstała z dwóch różnych motków Yarn Art Flowers szydełkiem 3,5 mm i ma ok. 2 m szerokości. Drugiego nie zużyłam w całości. Sama włóczka jest bardzo przyjemna. Grubsza od Liloppi Swing i bardziej mięsista, przez co chusta jest bardziej sztywna i mniej zwiewna, ale nie można wszystkich chust mieć takich samych ;p
    Prace zakończyłam już w ubiegłym tygodniu, ale czekając na ładną aurę za oknem w celu zrobienia zdjęć, cierpliwie leżała. Pogody takiej, jak chciałam się nie doczekałam, więc sesja odbyła się w domu.
    Wzór inny od poprzednich, nieco trudniejszy i strukturalny. Obecnie jest w fazie opracowywania. Jak tylko skończę, na pewno o tym fakcie poinformuję :)

 

    Jak wrażenia? :)

    Pozdrawiam serdecznie :*

czwartek, 24 stycznia 2019

    Obecnie w mojej pracowni sezon na etui w pełni :) Dziś pokażę trzy, które powstały w ciągu ostatnich kilku dni.
    Pierwsze w leśne zwierzątka, to nowy dom dla szydełek.

 

    Drugie w wiosennym wydaniu na szydełka, druty stałe, wymienne i z miejscem na drobiazgi... czyli wszystko w jednym miejscu :)

 

    Trzecie z motywem haftu kaszubskiego na druty skarpetkowe i szydełka.

    Pozdrawiam ciepło :*

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 59
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Ciekawe blogi- blogspot
Ciekawe blogi- blox
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl