Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- mama wspaniałej dwójki, nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
Blog > Komentarze do wpisu

Stare krzesło z duszą w nowej odsłonie

    Szydełko, druty, maszyna... to pochłania prawie cały mój wolny czas. Teraz dojdzie coś nowego. Pewnie nie w tak dużym stopniu, ale na pewno będzie to kolejny dział w mojej pracowni.
    Długo nosiłam się z zamiarem rozpoczęcia prac nad odnawianiem i stylizowaniem mebli. Kocham stare meble z duszą, które zajmują znaczną część mojego domu. Jak dotąd w znacznej mierze wybierałam te w dobrym stanie, nie wymagające zbyt dużego wkładu pracy. Teraz już nie muszę! :)
    Natrafiłam na propozycję wspaniałych warsztatów, na które oczywiście się zapisałam bez zastanowienia. Odbyły się w cudownym miejscu na łonie natury w towarzystwie cudownie zakręconych ludzi. Poznałam tajniki stylizowania mebli, rodzaje farb, różnorodność technik etc. Zabrałam ze sobą stare, bardzo zniszczone krzesło z połamanymi rattanowymi elementami.

    Po metamorfozie kredowymi farbami, ciemnym i jasnym woskiem oraz wyplecionymi elementami, powstał zupełnie nowy mebel. Turkusowe, stylizowane krzesło z bawełnianym oparciem i siedziskiem. To właśnie te elementy przysporzyły mi najwięcej trudności, bo zrobienie nowych rattanowych elementów nie było możliwe, tak więc puściłam wodze fantazji :)

    W planach mam oczywiście kolejne meble małe i duże :)... a wszystkich chętnych zapraszam na warsztaty do Anety Olejniczak- Pracownia z wyobraźnią
 :)

    Pozdrawiam serdecznie :*

 

poniedziałek, 16 lipca 2018, daga313
Tagi: meble

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/07/16 14:00:24
No proszę ,nowa pasja.Pieknie odnowiłaś krzesło, mnie się bardzo podoba,
-
2018/07/16 21:04:39
świetnie wygląda! zdecydowanie bardziej mi się podoba w nowej odsłonie :)
-
2018/07/24 00:08:04
Wspaniały efekt!
-
2018/07/24 01:15:21
Brawo !!! :)
-
2018/08/03 14:06:07
Meble bardzo ładne. Widziałem ostatnio fotele o podobnym charakterze.
-
2018/08/15 22:33:06
Dagmaro, coś pięknego stworzyłaś. Podoba mi się Twoja nowa pasja. Pozdrawiam.
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl