Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
Blog > Komentarze do wpisu

Chusta "Strzałka"- "Never Ending"

    Naszym przedostatnim wyzwaniem drutowe na grupie "Chusty i szale razem dziergane" była chusta "Strzałka". Wzór dość popularny, wdzięczny w robocie i bardzo urokliwy w swej prostocie. Na ten projekt wybrałam Liloppi Swing w kolorze Passion w połączeniu z pudrowo-różowym moherkiem Kid Mohair Comfort.
    Dzianina wyszła tak miękka i puszysta, jak jeszcze żadna dotąd. Całość przerabiałam na drutach 5,0 mm, dlatego chusta bardzo ładnie się układa i nie jest zbita. Zapytacie pewnie skąd nazwa "Never ending"... otóż Liloppi Swing na drutach jest tak bardzo wydajny, że przesadziłam z wielkością pierwszej części, na którą miałam zużyć 1/3 włóczki. Kiedy wykorzystałam odpowiednią ilość, wiedziałam już, że chusta wyjdzie ogromna i taka jest, ale to chyba zaleta w tym przypadku. Wadą było chyba tylko to, iż przerabianie drugiej części chusty nie miało końca ;p Tak czy siak, mam się teraz czym owijać w chłodne wieczory i poranki :)

    Połączenie Liloppi Swinga z cienkim moherkiem tak przypadło mi do gustu, że planuję taki sweterek :) Materiały na niego już czekają.
    Pozdrawiam serdecznie :)

piątek, 29 czerwca 2018, daga313

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/06/29 13:02:23
Chusta jest w pięknych kolorach. Lubię takie subtelne przenikanie się barw.
-
2018/07/02 09:57:49
Prześliczna! Wspaniałe kolory :)

przystanek-klodzko.pl/
-
2018/07/06 22:53:46
Ale okazały gigant <3 Strzałka wygląda świetnie i ponoć nie jest trudna - może ona w końcu przekona mnie do drutów ;)
-
2018/07/08 17:59:43
Śliczna chusta! Moja ulubiona kolorystyka :)
-
2018/07/20 21:44:07
Cudowna!!
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl