Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
Blog > Komentarze do wpisu

Czapka "Pastelowa Rhapsodia"

    Nareszcie się spięłam i skończyłam moją czapkę, zaczętą w grudniu. Pewnie byłaby gotowa już wcześniej, ale mając już praktycznie 3/4 musiałam ją spruć, bo uznałam, że chyba będzie mnie uwierać i zaczęłam raz jeszcze. Wtedy już nie miałam takiej dużej motywacji i chęci, jak na początku. Czapka leżała i leżała... zdążyłam zrobić cztery podobne na świąteczne prezenty, a sama nosiłam inne.
W końcu pewnego dnia wzięłam ją w obroty i tak oto jest :)

    Wykonałam ją z włóczki YarnArt Rhapsody (podwójną nitką). Stanowi komplet do wcześniej zrobionej chusty oraz mitenek. Gdyby ktoś chciał wykonać podobną, chętnie podzielę się dokładniejszymi danymi :) Pompon montowany jest na guzik, w taki sposób, aby można było go swobodnie odpiąć, np. do prania. 

    Jeszcze trochę zimy zostało, więc trochę ją ponoszę :)
    Pozdrawiam :*

niedziela, 04 marca 2018, daga313

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/03/04 21:50:54
Jest naprawdę twarzowa, ale to chyba dzieło na drutach, prawda? Nie ma może wersji szydełkowej? :P
-
2018/03/05 13:06:32
Jest świetna,kolor też ładny i bardzo Ci w niej do twarzy.
-
2018/03/05 13:32:58
Ładnie się prezentuje :)
-
2018/03/06 19:07:43
Kolejny dowód na to, że czas najwyższy chwycić za druty - chociaż boję się i odkładam to w czasie... Piękna czapka i naprawdę drutowe warkocze są zdecydowanie bardziej efektowne od szydełkowych ;) A pomysł z odpinanym pomponem jest genialny!
-
2018/03/11 16:28:14
Śliczne:) Bardzo lubię kolory w jakich tworzysz swoje prace.
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl