Cześć! Jestem Dagmara- nauczycielka, oligofrenopedagog, żona, robótko i zakupoholiczka... Podstaw szydełkowania nauczyła mnie babcia w dzieciństwie, ale dopiero kilkanaście lat później zaczęłam pracować na schematach. Na blogu prezentuję swoje prace, ale nie tylko szydełkowe. Od jakiegoś czasu również szyję, a także lubię eksperymentować z innymi technikami. Zapraszam!
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Etui na druty pończosznicze

    Na swoim koncie mam już kilkanaście etui uszytych według własnego projektu. Były to etui na druty wymienne i te z żyłką, a także na szydełka. Nie przepadam za szyciem kilka razy tego samego, lubię eksperymentować, zmieniać, wypróbowywać nowe pomysły. Jestem wtedy ciekawa efektu i chce mi się szyć. Bardzo chciałam podarować Karolinie etui inne niż te, które już ma. Wpadłam wtedy na pomysł, że będzie to etui z możliwością przechowywania drutów pończoszniczych (skarpetkowych). Przemyślałam sprawę, narysowałam prowizoryczny projekt, wybrałam materiały i tak oto powstało:

    Oprócz miejsca na wcześniej wspomniane druty skarpetkowe, w etui są przegródki również na druty wymienne lub szydełka, a także na druty stałe. Dodatkowo wyposażyłam je w małą kieszonkę na żyłki, czy inne potrzebne drobiazgi. To kolejny model w moim dorobku, a w planach mam kolejny. Tym razem dla siebie, bo mojego druty pończosznicze i dwa komplety szydełek również nie mają się gdzie podziać :)

    Pozdrawiam Was w Nowym Roku.

sobota, 06 stycznia 2018, daga313

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2018/01/06 20:59:22
Rewelacja! Bardzo praktyczne dzieło :)
-
2018/01/07 18:38:53
Ty już wiesz, że w Twoich etui jestem zakochana <3 no i umiejętność szycia... teraz by mi się przydała, kiedy karnawał w pełni ;) Ale trochę wyobraźni i bez szycia udało się stworzyć strój na bal przebierańców ;)
-
2018/01/07 21:31:00
Jest fantastyczne! Mamy szansę na jakiś tutorial na ten temat? Dużo szyję, ale jeszcze nigdy nie szyłam etui, trochę boję się samodzielnych eksperymentów. Ach jej, te wszystkie zestawy patchworkowe, wreszcie znajdzie się dla nich zastosowanie... Bylebyś opisała środek, resztę można patchworkować :)
-
2018/01/14 13:29:41
bardzo przydatna rzecz:)