Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- mama wspaniałej dwójki, nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
Blog > Komentarze do wpisu

Liebster award 2017

    Po raz kolejny dostałam nominację w zabawie "Liebster award- Discover new blogs!", tym razem od przemiłej właścicielki bloga Neiti Novelties, na którego serdecznie Was zapraszam. Ja sama bardzo często na niego zaglądam :) Jest mi bardzo miło, że Agnieszka i o mnie pomyślała.
    Pierwszy raz zetknęłam się z LA we wrześniu 2015 roku- możecie o tym przeczytać tutaj. Przypomnę w skrócie o co chodzi w tej zabawie. Otóż polega ona na ty, że blogerzy odpowiadają na 11 pytań zadanych przez osobę, która ich nominowała, a następnie sami wymyślają 11 pytań i nominują kolejne blogi (najlepiej, by ich też było 11 i nie wolno nominować bloga, od którego otrzymało się wyzwanie). W ten sposób mamy okazję poznać inne blogi, których dotąd nie znaliśmy i poszerzyć horyzonty.

A więc przystępuję do odpowiadania na pytania zadane przez Agnieszkę:

1. Możesz zjeść obiad z dowolną osobą, która kiedykolwiek chodziła po Ziemi. Kto by to był?

Przy tym pytaniu odpowiedź nasuwa się jakby z automatu- jakiś aktor, idol... Ja natomiast bardzo bym chciała spędzić choć kilka minut (nie wymagam nawet obiadu) z moją najukochańszą prababcią Adą, której niestety nie ma już wśród. Była nie tylko wspaniałą babcią, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem.

2. Twoje filmowe „guilty pleasure” – produkcja, którą uwielbiasz, ale masz świadomość, że generalnie jest uważana za gniot.

Szczerze przyznam, że rzadko oglądam filmy. Mam jakiś deficyt podzielności uwagi, a że w zasadzie każdą wolną chwilę spędzam na szydełkowaniu, bądź robieniu na drutach, to czasu na oddanie się w pełni jakieś produkcji filmowej już nie mam. Chodzi bowiem o to, iż po kilkunastu minutach filmu, już nie wiem o co chodzi, bo tak głęboko jest oddana mojej pasji "hand made". W związku z tym przeważnie włączam seriale, które nie wymagają od nas dużego skupienia, albo filmy już mi znane. Idąc tym tropem jeden z moich ulubionych filmów to "Kogel Mogel"- stara polska produkcja. Szczerze mówiąc nie wiem, czy jest uznawana za gniot, czy nie, ale ja za nią przepadam.

3. Twoje mieszkanie staje w płomieniach! Co ocalisz przed pożogą? Możesz wybrać tylko to, co faktycznie jesteś w stanie unieść i wynieść z domu (zakładamy, że Twoja rodzina i zwierzęta są bezpieczni).

Kiedyś właśnie się nad tym zastanawiałam. Oczywiście pies jest poza wszelką kolejnością, ale skoro jego nie bierzemy pod uwagę, to ratowałabym wszystko z mojej pracowni. Jeżeli miałabym chociaż kilkanaście minut, wyniosłabym wszystko, ale w pierwszej kolejności byłyby to maszyny oraz druty i szydełka.

4. Możesz zamieszkać w dowolnym miejscu świata – jakie miejsce wybierasz i dlaczego?

Jeszcze kilka miesięcy temu moja odpowiedź byłaby następująca: "dom z ogrodem oraz miejscem na pracownię". Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej- dom kupiony, remont w trakcie, pracownia będzie... Tak więc myślę, że chcę tutaj zostać!

5. Masz możliwość otrzymywania do końca życia za darmo jednego produktu. Co by to było?

Odpowiedź jest bardzo prosta- włóczki.

6. Co w codziennym życiu przyprawia Cię o dreszczyk grozy?

Piraci drogowi codziennie dbają o poziom mojej adrenaliny- wyprzedzanie na trzeciego, wpychanie się w ostatniej chwili etc.

7. Psy czy koty? Tak, wiem, kij w mrowisko :P

Jestem typową zwierzęciarą, dla której dobro zwierząt jest najważniejsze. Zawsze były one obecne w moim życiu i domu. Obecnie posiadam psa, kota nigdy nie miałam i wiem, że jeżeli sugerowałabym się własnymi doświadczeniami, moja odpowiedź nie byłaby obiektywna. Tak więc uważam, że zarówno jedni, jak i drudzy są "the best"- przyjaciel to przyjaciel!

8. Gdybyś wiedział/a, że na pewno Ci się uda, czego spróbowałbyś/spróbowałabyś w swoim życiu?

Kiedyś byłoby to prawo jazdy, teraz już je mam, więc tak sobie myślę, że bardzo chciałabym nauczyć się perfect języka obcego :)

9. Jaki jest Twój ulubiony film od Disney•Pixar? :)

Ratatouille.

10. Jaka jest Twoja ulubiona dyscyplina sportowa do…. kibicowania?

Za sportem ogólnie nie przepadam, ale idąc trochę za mężem, to żużel.

11. Z którego swojego blogowego wpisu jesteś najbardziej zadowolona?

Jakbyś zapytała o robótkę, to byłabym w stanie określić, ale wpis... hmm... zupełnie nie wiem. Chyba z tego, który piszę teraz, szczery, długi i bardzo przemyślany :)

 

A oto moja lista pytań:

1. Od kiedy prowadzisz bloga i co Cię skłoniło do jego założenia?

2. Jaki przedmiot byłoby Ci najtrudniej oddać/wyrzucić?

3. Który dzień ze swojego życia chciałabyś powtórzyć?

4. Na co wydałabyś ostatnie pieniądze?

5. Jaką zabawę z dzieciństwa najmilej wspominasz i dlaczego?

6. Na czym każdego dnia spędzasz najwięcej czasu?

7. Jaka była największa przygoda Twojego życia?

8. Jaki Twoim zdaniem jest niezawodny sposób na relaks?

9. Czego boisz się najbardziej?

10. Góry czy morze?

11. Jakie składniki wybierzesz do swojej ulubionej pizzy?

 

    Pisząc te pytania przypomniała mi się pewna rzecz z dzieciństwa- "Złote myśli"- specjalny zeszyt z listą pytań, który dawało się koleżankom. Pamiętacie?

    A oto lista blogów, które nominuję do zabawy. Udział oczywiście jest dowolny i jeżeli ktoś z Was nie ma ochoty, wcale się nie obrażę :)

Passionfruit

Niesforne druty

Szydełkowe co nieco

Lady with crochet

Szydełkowy królik

Antydepresanty manualne

Szóste niebo robótki ręczne

Domowa cukiernia Ewy

W mojej kuchni

Zacisze moje

Szydełkowe cudasie

 

Serdecznie Was pozdrawiam :)

 

 niedziela, 04 czerwca 2017, daga313
Tagi: różności

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2017/06/04 20:41:36
Dziękuję bardzo za nominację :) Odpowiedzi na pytania znajdziesz na moim blogu ww wpisie Liebster Award 2017 - nominacje :) No i ja dowiedziałam się o Tobie ciekawych rzeczy :) bardzo fajnie poznać swoich ulubionych blogerów z zupełnie innej strony :)
-
2017/06/07 13:41:31
Odpowiedź na 5 jest mistrzowska, w ogóle o tym nie myślałam zadając to pytanie :D Dziękuję, że chciałaś podzielić się z nami odpowiedziami na te pytania, wpis czytało się naprawdę przyjemnie :)
-
2017/06/07 16:47:55
A ja Bardzo dziękuję za zaproszenie do zabawy :)
-
2017/07/01 22:31:18
Dziękuję Ci bardzo za nominację, niestety, z różnych powodów osobistych nie wzięłam w niej udziału. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odwiedziny u mnie:)
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl