Witajcie na moim blogu! Na początek może napiszę kilka słów o sobie. Jestem Dagmara- mama wspaniałej dwójki, nauczycielka i oligofrenopedagog. Druty i szydełko to moja wielka miłość. Namiętnie kupuję włóczki i inne akcesoria robótkowe. Mam silną potrzebę posiadania tego wszystkiego, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że nie dam rady tego przerobić p Ponadto jestem współzałożycielką facebook owej grupy Chusty i szale razem dziergane . Również maszyna do szycia nie jest mi obca. Bardzo lubię projektować i szyć etui na druty i szydełka właśnie. Aktualnie zawodowo również jestem związana ze sztuką i zarażam moich uczniów pasją tworzenia :
Blog > Komentarze do wpisu

Historyczna okładka pamiętnika

    Dzisiaj będę naciągać mój komplet sześciu serwetek, o których już wspominałam kilka razy oraz drugą serwetkę z niebieskimi różyczkami. Tym sposobem skończę zamówienie dla Eli :)
    Jeszcze Wam nie mówiłam, ale dostałam propozycję wystawiania swoich prac w sklepie z koralikową biżuterią. Mogę dać zarówno gotowe egzemplarze, jak i stworzyć katalog rzeczy możliwych do zrobienia na specjalne zamówienie klienta :) Teraz mam jeszcze trochę pracy, ale na pewno jak się z tym uporam, to stworzę taki katalog. Poza tym myślę również o zrobieniu jakiś wizytówek, które mogłyby być pozostawione w tym sklepie.
   Aktualnie mam zamówienie na filcową torbę z szydełkowymi aplikacjami. Coś podobnego jak moja kiedyś prezentowana, tylko bez elementów frywolitkowych. Wczoraj zamówiłam filc i inne potrzebne akcesoria. Kiedyś powiedziałam sobie, że więcej nie będę szyć tych toreb, bo wolę czas poświęcić na szydełkowanie, ale czego się nie robi dla przyjaciółki :) A już w planach mam dwie kolejne mniejsze torebki dla siebie :)
    Tym razem chciałam pokazać Wam coś wyjątkowego. Kiedyś publikowałam post "Trochę historii", w którym pokazywałam moje pierwsze dwie serwetki, od których zaczęłam szydełkowanie po latach w oparciu o schematy. Ostatnio znalazłam coś zaskakującego- moją okładkę na pamiętnik, którą robiłam jeszcze w gimnazjum (10 lat temu). To oczywiście nie jest moja pierwsza wykonana praca, ale dla mnie wyjątkowa, bo zrobiona wg własnego pomysłu i nadal nadaje się do użytkowania. Przypomniałam też sobie, że w podstawówce na technice robiłam małe pacynki na palce, ale obawiam się, że ich już nie znajdę. Może kiedyś wykonam jakiś fajny zestaw małych pacynek, które wykorzystam w przedszkolu :)
    Z pewnością nie jest równa, ani idealna i gdybym wykonała taką okładkę dzisiaj
, byłaby ona o wiele ładniejsza, ale to taka "historyczna" praca i jak na nią patrzę, to aż mi się łezka w oku kręci. Są pracę, które zajmuję wyjątkowe miejsca w naszych sercach :)

    :*:*:*

czwartek, 15 stycznia 2015, daga313
Tagi: różności

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2015/01/15 13:51:20
Pamiętnik nadal prezentuje się pięknie. Ja też mam taką pierwszą pracę, firankę (zazdroskę) do kuchni.
-
2015/01/16 18:19:26
Piękna robota :) I na pewno bardzo sentymentalna.
Co do filcowych pacynek.. Super sprawa. Też by mi się takie w przyszłości przydały, a szczególnie takie na paluszki.
Filcowe torby zawsze mi się podobały.
Pozdrawiam :)
-
2015/01/16 18:44:29
pieknie, kiedyś sporo robiło sie z błyszczących tasiemek.
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

<">">
zBLOGowani.pl