Cześć! Jestem Dagmara- nauczycielka, oligofrenopedagog, żona, robótko i zakupoholiczka... Podstaw szydełkowania nauczyła mnie babcia w dzieciństwie, ale dopiero kilkanaście lat później zaczęłam pracować na schematach. Na blogu prezentuję swoje prace, ale nie tylko szydełkowe. Od jakiegoś czasu również szyję, a także lubię eksperymentować z innymi technikami. Zapraszam!
Polskie Rękodzieło - katalog blogów

zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Do kompletu

    Nadal jakoś nie mogę dojść do siebie po chorobie. Szydełkuję mało, a dużo wypoczywam. Mam ostre migreny... Mam nadzieję, że to już długo nie potrwa.
    Mimo to, jakoś udało mi się dokończyć czapkę i dorobić dwie rękawiczki pod kolor. Teraz można powiedzieć, że mam już komplet do szalika "Liska". Pierwszy raz robiłam rękawiczki od góry i szczerze powiem, że też bardzo fajnie wyszły, a jak dotąd byłam uprzedzona do tego sposobu. Czapkę robiłam wg niżej zaprezentowanego schematu znalezionego w sieci. Przy końcu ją trochę zwęziłam, żeby łatwiej było całość ściągnąć w ostatnim okrążeniu :)

    Nie chwaliłam się jeszcze, że dostałam od mojego kochanego męża w prezencie gwiazdkowym lustrzankę. Słyszał jak wiecznie narzekam na jakość robionych przeze mnie zdjęć i się zlitował ;p

niedziela, 28 grudnia 2014, daga313

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.dynamic.chello.pl
2014/12/29 11:10:58
Super ten komplecik! Chciałam zapytać o ten wzór na czapkę. Rozumiem ze pokazany schemat jest od drugiego rzędu bo pierwszy to łańcuszek... Czy dobrze rozumiem....?
A gdzie można znaleźć schemat na takie rękawiczki, chyba, że z głowy...? Świetne!
-
2014/12/29 20:05:25
piękny urobek, a prezent rewelacyjny,
-
2014/12/31 13:02:43
Ściągacz do czapki robiłam na przemian słupkami reliefowymi, wkłuwanymi raz od przodu, a raz od tyłu. A zaczynałam łańcuszkiem o odpowiedniej długości :) Te rękawiczki robiłam od góry, pierwszy raz. Poprzednio robiłam od dołu i taki opis jest na moim blogu w kategorii "coś do ubrania". Jeśli chcesz, mogę zrobić też opis od góry, jak dojdę do siebie po chorobie :)